Полтавський навчальний центр № 64

Про нас

Керівний склад

Директор

Волков Михайло Анатолійович

Заступник директора з навчально-виробничої роботи

Писана Валентина Миколаївна

Нормативна база

Полтавський навчальний центр № 64 створений спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 19.03.2004 № 221/44.

Полтавський навчальний центр № 64 є державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, що здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників з числа осіб, засуджених до позбавлення волі.

Головним завданням Центру є забезпечення реалізації права засуджених на здобуття професії відповідно до їх покликання, інтересів і здібностей з метою поліпшення їх адаптації після звільнення з місць позбавлення волі та задоволення потреб Полтавської виправної колонії (№ 64) і ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах.

Центр діє на підставі Статуту, розробленого та затвердженого відповідно до законодавства України.

З 1 липня 2004 року Полтавський навчальний центр № 64 надає освітні послуги особам, засудженим до позбавлення волі, які відбувають покарання у Полтавській виправній колонії (№ 64).

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2017 № 513-л «Про переоформлення ліцензії» ліцензії Полтавського навчального центру № 64 переоформлені на безстрокові.

Історія розвитку

Полтавський навчальний центр № 64 розпочав свою роботу 1 липня 2004 року з підготовки кваліфікованих робітників з 2-х професій: «Слюсар з механоскладальних робіт» і «Швачка», згодом набрали групи слухачів для підготовки з професій «Кухар», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Токар».

Колектив центру спочатку складався з 7 чоловік, потім поступово поповнювався.

Навчальному центру адміністрацією колонії було виділено 5 кабінетів теоретичної підготовки, які спільними зусиллями були відремонтовані. Для проведення виробничого навчання та виробничої практики на виробничих дільницях та в їдальні закріпили за навчальним центром ділянки та обладнали їх робочими місцями майстрів виробничого навчання. Виготовили стенди, плакати та інші навчальні посібники, необхідні для навчального процесу.

В грудні 2004 року відбувся перший випуск слухачів (57 чоловік).

З 2005 року набрали групи слухачів для підготовки з професій: «Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Слюсар-сантехнік», «Столяр будівельний» і вже здійснювали підготовку з 9 професій.

В 2006 році адміністрацією колонії було виділено нове приміщення для навчального центру на ВД № 2, де під керівництвом майстрів виробничого навчання слухачами був виконаний сучасний ремонт.

В 2007 році на прохання керівництва ВАТ «Полтавський турбомеханічний завод» розпочали підготовку робітників для ливарного цеху Затуринського промислового вузла з професій ливарного виробництва.

В 2007–2008 н. р. здійснювали апробацію проекту державного стандарту професійно-технічної освіти з професії «Слюсар-сантехнік». Педпрацівники центру 3–5 червня 2008 року взяли участь в роботі творчої групи по доопрацюванню проекту державного стандарту у Прилуцькому професійному ліцеї Чернігівської області.

Наші досягнення

В 2006 році Полтавському навчальному центру № 64 присуджено 1-е місце в огляді-конкурсі комплексно-методичного забезпечення та навчально-виробничої бази з кожної професії в навчальних центрах №№ 16, 64, 65, 69 при установах виконання покарань у Полтавській області та в огляді-конкурсі за кращу організацію професійно-технічного навчання засуджених в установах виконання покарань, оголошеному Державним департаментом України з питань виконання покарань.

Слухачі центру брали участь в обласному конкурсі професійної майстерності за професіями «Електрогазозварник», «Кухар» серед засуджених, які навчаються та пройшли навчання в навчальних центрах (НЦ) № 16, 64, 65, 69, Кременчуцькому ПТУ при установах виконання покарань Полтавської області, що проводився в червні 2009 року, та зайняли 1-е місце з професії «Електрогазозварник» і 2-е місце з професії «Кухар».

В 2011 році навчальний центр вдруге поспіль зайняв перше місце в огляді-конкурсі на кращу організацію професійно-технічного навчання серед засуджених в установах виконання покарань, за що був нагороджений дипломом.

Полтавський навчальний центр №64 постійно адаптується до сучасних вимог.

В березні 2020 року була розроблена нова програма розвитку навчального центру, яка зараз активно втілюється в життя.

Постійно покращюється організація навчально-виховної роботи, впроваджуються інноваційні освітні технології на всіх етапах підготовки слухачів, відбувається комп’ютеризація освітнього процесу, регулярно оновлюється сайт та сторінка Facebook навчального центру https://www.facebook.com/Полтавський-навчальний-центр-64-102997734433702, зміцнюється матеріально-технічна база навчального центру, впроваджуються елементи стем-освіти, постійно проводяться заходи для формування позитивного іміджу навчального центру та інше.

Враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) в Полтавському навчальному центрі № 64 тимчасово на період карантину було впроваджено дистанційну форму навчання. Для цього було реконструйовано веб-сайт навчального центру з метою створення можливостей для впровадження дистанційного навчання, педпрацівниками розроблено відповідний медіаконтент по уроках всіх предметів кожної професії і викладено в загальному доступі на веб-сайті https://pnc64.poltava.ua/to-students/, а також проведено розгалуджену мережу internet до кожного навчального кабінету, організовано проведення вебінарів для слухачів центру на платформі zoom, педпрацівниками освоєно ряд додаткових комп’ютерних програм для проведення вебінарів та створення відеопрезентацій.

В травні 2021 року Полтавський навчальний центр № 64 зайняв І місце в огляді-конкурсі «Краща організація професійно-технічного навчання засуджених в установах виконання покарань» та був нагороджений Дипломом.